"AUSZRA 16" nušvis dešimtąjį kartą!

Baltiškos muzikos leidykla "Dangus" 95-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms rengia tradiciškai netradicinį muzikos vakarą "AUSZRA 16". 2013 m. vasario 16 d. Vilniuje, kultūros bare "Kablys" (Kauno g.5) neformalioje aplinkoje bus paminėta esminė Lietuvos laisvės ir valstybingumo diena, tuo pačiu prisimenant ir Klaipėdos 1923 metų sukilimo 90-ąją sukaktį, koncertinėje programoje gyvai pasirodys penkerios alternatyvios muzikos grupės. Dar viena apvali sukaktis - kasmet rengiama "Auszra" šiemet vyks jau dešimtąjį kartą.

Renginys turėtų būti savitos atmosferos ir gan skirtingas nuo to, koks jis buvo pernai ar užpernai. Šįkart koncertas vyks kultūros bare "Kablys", kuris antram gyvenimui prikėlė legendinį Vilniaus pastatą. Praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį šioje vietoje, buvusiuose Geležinkeliečių rūmuose, vyko visi pagrindiniai to metu alternatyvios ir sunkiosios roko muzikos koncertai bei festivaliai. Prikeltas "Kablys" išlaikė underground dvasią, grubiai atvirą interjerą, bet tuo pačiu klube pasirūpinta kokybiško garso galimybėmis ir kitais moderniais akcentais, tad "Auszra 16" vyks įspūdingoje aplinkoje.

Dešimtosios "Auszros" programoje vyraus folk-roko ir sunkiosios metalo muzikos akordai, o dauguma kolektyvų atvyks iš Šiaurės Rytų Aukštaitijos. Scenoje išvysime:

- alternatyvaus poetiško roko grupė PIEVOS iš Rokiškio,
- šiuolaikinio folkloro atlikėjos MINDRAUJA iš Zarasų,
- pagoniškojo metalo atstovai JUODVARNIS iš Dusetų,
- karingo juodmetalio kalviai KARAS iš Vilniaus,
- bei legendinė Lietuvos scenos grupė PLENTAS iš Pasvalio.

Pastarasis kolektyvas buvo vieni lietuviško roko pionierių. Vedinas savo įkūrėjo Jūrio Baliūno, PLENTAS groja improvizuotą roką jau nuo 1984 m. Vasario 16-ajai grupė žada pristatyti ypatingą programą su patriotine dvasia, pasak muzikantų, svarbu nepamiršti, kad Nepriklausomybės diena ne tik svarbus istorinis momentas, bet ir smagi šventė.

Vakarą taip pat įprasmins teminė retro muzika ir kruopščiai surinktų, nematytų archyvinių kadrų vaizdo projekcijos, kurios trumpam perkels susirinkusius į romantiškus tarpukario Lietuvos laikus.

Jau dešimtą kartą rengiamas "Auszra 16" vakaras kasmet draugėn sukviečia laisvus, pilietiškus, savo Tėvynę be etikečių ar skambių lozungų mylinčius žmones. Ši šventė ne tik primena istoriją, bet įprasmina pačią Nepriklausomybės ir tautos Laisvės idėją. Ir ko gero niekas šios idėjos negaivina labiau, nei pilietiškas nuoširdumas ir šventinė nuotaika draugų, bendraminčių rate!

Renginį organizuoja nepriklausoma muzikos leidykla "Dangus", iš lėšų, surinktų už piliečių skirtą 2% paramą. Taip pat koncertą parėmė Vilniaus miesto savivaldybė. Renginio pavadinimas "Auszra" atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

--------------


--------------------
Kultūros baras KABLYS
--------------------


Renginys prasidės 18.00 val. Tautiška giesme. Klubo durys atveriamos 17.15 val. Numatoma pabaiga apie 23.00 val.

Ir toliau laikomės nuostatos, kad NEPRIKLAUSOMYBĖ NETURI KAINOS, tačiau įėjimas simboliškai mokamas, nes kitaip sunku užtikrinti tvarką renginyje. Įnašas: 10 Lt.

Prisidėti prie renginio galite paskirdami 2% metinio pajamų mokesčio leidyklai Dangus (VŠĮ "Baltijos griaustinis"), taip pat įsigydami renginio plakatus ir suvenyrus.

 
 

AUSZRA 16 archyvas - 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004

 
 

[c] Dangus 2013

 

 

.