PIEVOS ir jų nepaprastas "Paprastas pasaulis":
laisvė tarp roko, folkloro ir poezijos

Roko smarkumas, folkloro gelmė ir poezijos begalybė užpildė naująjį grupės PIEVOS albumą "Paprastas pasaulis", kurį išleidžia baltiškos muzikos leidykla Dangus. Savo naująjį darbą muzikantai pristatys gruodžio 16 ir 18 dienomis gyvuose koncertuose Vilniuje ir Kaune, kur gerbėjams pasirodys su ilgai brandinta programa.

Tai itin spalvingas ir ekspresyvus albumas, talpinantis net penkiolika dainų, kurių tekstuose gamtos ir jausmų kupinos poetų A.Svidinsko, O.Baliukonytės, D.Kajoko, R.Skučaitės, V.Šulcaitės eilės ir senasis folkloras. Kaip pasakoja grupės nariai, naujasis albumas buvo kuriamas daugiau negu tris metus, per taip vadinamą sunkmetį. Ir nors daugumai žmonių, kaip ir patiems muzikantams – tai nebuvo lengvas periodas, PIEVOS prisipažįsta, kad tik susirinkę į repeticijas, kurdami ir grodami sugebėjo pamiršti kasdienines negandas, muzika tapo įkvėpimo ir atsparos šaltiniu įprastam gyvenimui ir padėjo į viską pažiūrėti paprasčiau.

Tokia išvaduojanti kūrybinė laisvė – skiriamasis "Paprasto pasaulio" bruožas. Muzikiniais kanonais savęs nevaržanti grupė savo dainose įpynė daug skirtingų, laisvų interpretacijų. Albumo kūriniuose galima išgirsti visą stilių įvairovę – nuo švelnių meilės baladžių iki griežtų elektrinių gitarų rifų, mistiškų sutartinių ir jausmingų bliuzo elementų.

Nei vienam iš grupės narių muzika nėra pragyvenimo šaltinis, tačiau tai – visas PIEVŲ laisvalaikis ir labiausiai mėgstamas užsiėmimas. Dėl to skambančios dainos užburia nuoširdumu. "Ne įvykiai formuoja mūsų gyvenimą, bet mūsų požiūris į juos, - sako grupės muzikos autorė Virginija, - Visi turime vertybes, tik ne visi vienodas. Bet jei gyvensime su meile, viltim ir tikėjimu – tikrai viskas bus paprasčiau. Tai ir yra pagrindinė albumo mintis, kurią norime perduoti klausytojui."

Kūrybine prasme "Paprastas pasaulis" – tarsi brandus daug dėmesio sulaukusio antrojo grupės albumo "Mėnuli baltas" tęsinys. Skirtingai nei pastarasis darbas, nelengvai kurtas namų sąlygom, "Paprastas pasaulis" buvo patikėtas garso profesionalam ir įrašinėjamas "Metro Music" studijoje. Paskutiniu stropaus įrašo akordu tapo Anglijoje atliktas garso masteringas. Kaip sako grupės nariai – "Juk ne kasdien išleidžiame naują albumą."

Tokia išskirtine proga PIEVŲ klausytojų laukia ir ypatingi pristatymo koncertai. Jiems grupė labai rimtai ruošėsi, prisiminė ir senesnius kūrinius, o kartu pagroti pakvietė bendraminčių svečių – tai sparčiai populiarėjanti, įvairių tautų muziką atliekanti grupė MARGA MUZIKA (Vilniuje) bei jauni dainuojamosios poezijos atstovai PERTRAUKA (Kaune). Grupės nariai teigia, kad tai bus ilgiausi ir stipriausi PIEVŲ pasirodymai - tikra šventė folkroko gerbėjams.

Vilniuje PIEVŲ koncertas vyks neįprastoje industrinės romantikos erdvėje – kitą ketvirtadienį, gruodžio 16 d., 19.00 val., menų fabrike LOFTAS (Švitrigailos g. 29). Kaune - šeštadienį, gruodžio 18 d., 20.00 val. klube "Amerika pirtyje" (Vytauto pr. 71).


Grupės svetainė internete: www.pievos.lt
Albumo daina "Būsi liksi": www.youtube.com/watch?v=IFnMjoRkLdI


---
dangus : info

::::