Kaip niekad laukinis "Mėnuo Juodaragis"
pristato garbingus svečius

Tryliktasis post-folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis "Mėnuo Juodaragis", vyksiantis rugpjūčio 27-29 dienomis Aukštadvario apylinkėse, pasižymės ne tik ypatingu renginio formatu, unikalia mitologine vietove, bet ir itin įdomiais kolektyvais iš užsienio. Festivalio lankytojus savo originalia ugninga kūryba žavės grupės iš Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos ir gausi Latvijos delegacija.


Bene žymiausi MJR 2010 užsienio svečiai - legendinis neo-folk klasikas Tony Wakeford su grupe SOL INVICTUS. Kartu su kitais britų mistikais - David Tibet ir grupe CURRENT 93, bei Douglas Pearce ir DEATH IN JUNE - tai trys žymiausios pamatinės asmenybės visoje pasaulinėje neo-folk scenoje, kurios užuomazgos siekia praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigą. Subtiliai persmelkianti, melancholiška SOL INVICTUS muzika ir paslaptingas Tony Wakeford balso tembras neabejotinai bus jaudinanti akimirka šio stiliaus gerbėjams Lietuvoje.

SOL INVICTUS kūryba visad rėmėsi prielankumu pagonybei, senosioms tradicijoms bei antipatija materializmui, amerikonizmui ir moderniajam pasauliui. Nestokojo ji ir apokaliptinio juodojo jumoro, kuris ypač ryškus viename žymiausių grupės hitų "Death of the West". Beje, įspūdingoje dviejų dešimčių SOL INVICTUS albumų diskografijoje yra ir lietuviškai tematikai skirtas darbas "Hill Of Crosses" ("Kryžių kalnas"), išleistas 2000 m. Tad ilgai lauktas pirmasis apsilankymas Lietuvoje žymiajam autoriui taip pat labai svarbus.
http://www.myspace.com/solinvictushq


MJR organizatoriai džiaugiasi, jog festivalyje pirmą kartą dalyvaus grupė iš Ukrainos - tai vieni žymiausių ir seniausių šios šalies alternatyvios scenos atstovų - ansamblis VIJ. Nuo 1991 m. muzikuojantis kolektyvas jungia melodingą psichodelinį roką su pagoniško ukrainiečių folkloro melodijomis ir ritmais, taip pat viduramžių ir baroko elementais, bei gamtos garsais, visa tai apibendrindami kaip "dark ethno fusion" stilių. Akustiniais instrumentais atliekamai VIJ muzikai gaivališkos jėgos teikia ne tik tradicinių būgnų komplektas, bet ir gongai bei tamtamai, o jausminga mistinė atmosfera, kartais netikėtai primenanti šansoną, nubloškia klausytoją daugelį amžių atgal.
http://viyfrom.kiev.ua/


Lenkų grupė ZYWIOLAK - be galo populiarūs savo gimtinėje, o jų pristatoma muzikinė "neo-folk demonologija" yra unikali, tačiau kartais sunkiai suprantama daugeliui Lenkijos katalikų. Ryškaus ir energingo ansamblio atsiradimą inspiravo muzikantų domėjimasis ikikrikščioniška slavų kultūra, bei bandymai sujungti folklorą su senu geru rokenrolu ir metalu. Originalūs ZYWIOLAK smagiai jungia pankroką, akustinį trance-techno, dub ar drum'n'bass, - visa tai puošdami rekonstruotais viduramžių instrumentais ir archaišku moteriško balso skambesiu. Pats grupės pavadinimas reiškia kažką panašaus į vilkolakį... tad "Mėnuo Juodaragis" klausytojų laukia labai įdomus persikūnijimas.
http://www.myspace.com/zywiolak
Rekomenduojamas video :) http://www.youtube.com/watch?v=A1neYaEz6UE


Elektroninės muzikos mėgėjams turėtų įsiminti Čekijos industrial pogrindžio veteranai TABOR RADOSTI, kurio repertuare pulsuoja šamaniški trance ritmai, archaiški įvaizdžiai ir šiuolaikinis ryšys su kosmosu. Tikėjimas senąja kultūra ir laiko ciklų begalybe, išreikštas modernių technologijų pagalba ir magiškomis kaukėmis, kaip mat įtraukia klausytojus į šokio sūkurius. "Ką turi daryti mūsų širdys? - klausia čekų duetas. - Taip, jos turi plakti gamtos ritmu!" TABOR RADOSTI pasirodys naktinėje festivalio programoje ir kvies prie scenos tuos, kurie nenori gaišti laiko miegui.
http://www.myspace.com/wwwtaborradosticom


Trys braliukų grupės - trys nauji albumai


Festivalyje išvysime tris grupes iš broliškos Latvijos. Visų pirma - tai žymiausia Baltijos šalių grupė SKYFORGER, jau 15 metų puoselėjanti aukščiausios prabos pagan metal ir tikrai žinoma kiekvienam sunkiosios muzikos gerbėjui Lietuvoje. Perkūniškai kovingas, istorinio patriotizmo ir folklorinių melodijų kupinas Šiaurės kaimynų juodmetalis užsitarnavo simpatijas daugelyje Europos festivalių, bei galiausiai pelnė vienų žymiausių pasaulyje metalo muzikos leidėjų "Metal Blade" dėmesį. Festivalyje "Mėnuo Juodaragis" įvyks vienintelis šiais metais SKYFORGER pasirodymas Lietuvoje, jo metu publikai bus pristatytas naujasis grupės albumas "Kurbats", skirtas legendiniam latviškų sakmių herojui.
http://www.myspace.com/skyforgerofficial


Jau trečią kartą festivalyje pasirodys publikos numylėtiniai - grupė AULI, grojanti dūdmaišiais ir didžiausiais tradiciniais žemo skambesio būgnais Baltijos šalyse. Dešimties patyrusių muzikantų kolektyvo šou visuomet uždega ir išjudina net abejingiausius klausytojus. Šįkart savo gerbėjams AULI atveš ir pristatys šviežutėlį trečiąjį albumą "Etnotranss".
http://www.myspace.com/aulibagpipes
Kitas rygiečių ansamblis ĒNU KALEIDOSKOPS žada nustebinti debiutinio CD prezentacija. Iki šiol tai vieninteliai dark neo-folk stiliaus atstovai Latvijoje, dainose menantys tautosaką, pasakas ir keistus nutikimus. Jau pasirodęs MJR Zarasuose kolektyvas pastaruoju metu išaugo - scenoje ENU KALEIDOSKOPS pasirodys 7-iese, tad galime tikėtis dar įdomesnio ir turtingesnio skambesio!
http://www.myspace.com/nukaleidoskops

 


Festivalis laukinėje gamtoje

MJR 2010 scenose taip pat išvysime per dvi dešimtis Lietuvos grupių, folkloro ansamblių, meninių projektų ir atlikėjų, tarp jų grupes ATALYJA, BIX, PIEVOS, SEDULA, DONIS, KŪLGRINDA, POCCOLUS, bei daugelį kitų. Festivalio rengėjai žada įdomių staigmenų, viena kurių - ypatingo ambient garso koncertas pačioje Velnio duobėje. Žiūrovai iš gelmės sklindančių kompozitorių pasirodymų klausysis duobės viršuje - žymaus kultūros paminklo šlaitai saugomi nuo lankytojų laipiojimo.

"Dalis festivalio aplinkos patenka į ypatingai saugomą natūralios gamtos teritoriją, tad atsargumo reikalavimai lankytojams bus itin griežti, - teigia organizatoriai. - Kad "Mėnuo Juodaragis" galėtų vykti nuostabioje regioninio parko gamtoje, itin daug dėmesio skirsime apsaugoti natūrines pievas ir vietos šeimininkes - varles kūmutes. Meno vyksmas kaip niekad laukinėje aplinkoje žada išties didelius įspūdžius ir, tikime, atstos bet kokius nepatogumus."

Dėl vietovės aplinkybių šiemet renginio lankytojų skaičius ribotas ir jie kviečiami įsigyti bilietus iš anksto. Per pirmajį vasaros mėnesį jau parduoti trys ketvirtadaliai festivalio bilietų. Juos platina bendrovė "Tiketa" ir organizatorių atstovybė - baltiškos muzikos krautuvėlė "Ragainė" Vilniuje (Pilies g.6).

Festivalio svetainė - www.mjr.lt

-

dangus : info

::::