Festivalis "Mėnuo Juodaragis 2010" - vasaros palydos
prie žymiosios Velnio duobės

Paskutinį vasaros savaitgalį lydės pilnatis, tik šįkart ji patekės virš Velnio duobės - šiemet festivalis Mėnuo Juodaragis vyks tryliktą kartą ir rugpjūčio 27-29 dienomis įsikurs Aukštadvario regioniniame parke, Trakų rajone. Trys paskutinės vasaros dienos ir naktys kvies post-folk ir nekomercinės muzikos gerbėjus prie velniškai gražių, padavimais apipintų Škilietų ežerų, kur marga Juodaragio stovykla stebins naujomis baltų paslaptimis bei ugninga muzika.

Tryliktasis nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis bus ypatingas - glaustesnis, jaukus ir kiek kitoks savo pavidalu. Proginė viešnagė Aukštadvaryje, žinoma, pasirinkta neatsitiktinai. Tai unikali vieta, nusėta senosios baltų kultūros paminklais, sugulusiais giliais sluoksniais, gamta žavi gausiomis kalvomis, ežerais ir nepaprastu raganiškumu. Tryliktasis Mėnuo Juodaragis turėtų tapti savotiška duokle idėjiniams šio reiškinio lankytojams ir ištikimiems gerbėjams, todėl siūlo vienetinę magišką galimybę apsilankyti Aukštadvario miškuose (vėliau festivalis žada grįžti į Zaraso salą).

Keletoje Mėnuo Juodaragis scenų po atviru dangumi išvysime mylimus ir gerbiamus Lietuvos muzikantus bei grupes, taip pat įdomius svečius iš užsienio - viso per 30 kolektyvų ir atlikėjų. Skambės įvairiausios post-folkloro muzikos kryptys ir modernioji kūryba - sunkusis rokas, elektronika, neo-folk, - savitai atskleidžianti turtingą senosios tradicijos palikimą, gyvą šiandienos šviesoje. Festivalyje pasirodys geriausios Lietuvos moderniojo folkloro grupės - DONIS, ATALYJA, PIEVOS, LIBERTE, roko legendos BIX, metalinės scenos atstovai, ambient/electronic puoselėtojai, etno kolektyvai, bei daugelis kitų.

Užsienio svečių gretose - legendinis neo-folk klasikas Tony Wakeford su grupe SOL INVICTUS, viena žymiausių ukrainiečių etno-roko grupių VIY, Latvijos scenos pažibos AULI bei ENU KALEIDOSKOPS. Kiti svečiai iš užsienio dar bus paskelbti ir taps maloniomis staigmenomis žiūrovams!

Miškingoje festivalio stovykloje taip pat klegės pagausėjęs senųjų amatų kiemas, suksis šokiai, liesis žemės duona ir kris žvaigždės. Lankytojus užims ir tradiciškai plati kultūrinė MJR programa - paskaitos apie mitologiją, kinas, meno ir ekologiniai projektai bei pažintiniai žygiai po paslaptingas Aukštadvario apylinkes.

Šiais metais išskirtiniame festivalyje bilietų skaičius ribotas, todėl kviečiame nedelsti ir įsigyti juos iš anksto. Nuo birželio 1 d. bilietus platina "Tiketa" (Užsakymo nuoroda), juos įsigyti galite ir festivalio atstovybėje - krautuvėlėje "Ragainė" Vilniuje (Pilies g.6).

Platesnė informacija apie MJR XIII festivalį - svetainėje www.mjr.lt

dangus : info

::::