METALMANIA 2007 žada gausų plieninės muzikos
gerbėjų žygį

Kovo 24 dieną Pietų Lenkijos mieste Katovice įvyks kasmetinis sunkiosios muzikos festivalis "METALMANIA 2007", šį kartą į "Spodek" areną sutrauksiantis kaip niekad daug žymių grupių. XXI kartą vyksiančios didžiausios Vidurio-Rytų Europos metalinės fiestos scenose pasirodys 25 įvairių šalių kolektyvai, tarp kurių tokios pasaulinės įžymybės, kaip TESTAMENT, PARADISE LOST, SEPULTURA, MY DYING BRIDE, DESTRUCTION, ENTOMBED ir daug kitų. "Metalmania 2007" šiemet susilaukė kaip niekad didelio susidomėjimo ir Lietuvoje, - į tradicinę organizacijos Dangus rengiamą išvyką jau susirinko trys pilni autobusai sunkios muzikos fanų, nors iki kultinio renginio dar likęs beveik mėnuo.

Ypatingą ažiotažą kelia amerikiečių grupės TESTAMENT pasirodymas. Nuo 1983 m. thrash metal žanro pamatus klojantis kolektyvas nedažnas svečias Europoje, nors turi gausias gretas maniakiškų gerbėjų. "Metalmania 2007" festivalyje grupė pasirodys klasikine sudėtimi - Chuck Billy (vokalas), Alex Skolnick (gitara), Eric Peterson (gitara), Greg Christian (bosas), kartu su kviestiniu būgnininku Nicholas Baker iš CRADLE OF FILTH. Kita festivalio žvaigždė - fenomenalioji Brazilijos grupė SEPULTURA, jau daugiau nei 20 metų stebinanti pašėlusiu metalo, hardcore, pankroko ir tribal muzikos lydiniu, kurio intensyvumą ir aistrą geriausia patirti būtent koncertuose. Daug niūresne ir lyriškesne muzika žavės žymiausi kultinio britiško doom/gothic skambesio pionieriai PARADISE LOST, žadantys naują albumą šių metų pavasarį, ir organizatorių pagaliau prikviesti MY DYING BRIDE, pernai rudenį sugrįžę į sceną su devintuoju albumu "A Line of Deathless Kings".

Energingo death ir thrash metalo mėgėjai gaus pasiausti per vokiečių DESTRUCTION ir švedų ENTOMBED pasirodymus, kurie iš Lietuvos atvykusiai publikai turėtų kelti pačius geriausius prisiminimus. Spodeko salėje taip pat išvysime buvusio IRON MAIDEN muzikanto Blaze Bailey šutvę BLAZE, suomiško folk-metalo pasiutpolkėmis šokdinančius KORPIKLAANI, nuožmiuosius Norvegijos juodulius ZYKLON, amerikiečių brutalistus VITAL REMAINS ir vieną geriausių pasaulio klasikinio hard/heavy vokalistų, - norvegą Jorn Lande su savo grupe JORN. Pagrindinėje scenoje pasirodys ir išgarsėjusi Lenkijos atmosferinio death/black metal komanda DARZAMAT, bei rusų black metal atstovai CRYSTAL ABYSS.

Antroji "Metalmania 2007" erdvė taipogi žada intriguojančią stiprios ir įdomios muzikos laviną. Greta kultinių britų BENEDICTION, mažojoje scenoje pasirodys technišku thrash, doom ir death metalu garsėjantys švedai ANATA, čekų black metal scenos pažiba ROOT, taip pat egzotika dvelkiančių kraštų grupės - Farerų salų vikingai TYR, grojantys originalų folkloro ir metalinės muzikos derinį, bei Pietų Afrikos atstovai FOREVER WILL BURN. Nuo pat ryto užkietėję geležinio žanro fanai galės kratyti galvas klausydami naujų perspektyvių Lenkijos kapelų - WU-HAE (hardcore), HORRORSCOPE (extreme thrash metal), DEIVOS ( death metal), CARNAL (doom/death), CIRYAM (progressive gothic metal), SPHERE (brutal death metal) ir WITCHKING (heavy metal).

Nepriklausomos muzikos organizacijos Dangus rengiama kelionė į festivalį "Metalmania" šiemet bus jau šeštoji. Kartu su festivalio bilietu ji kiekvienam ekstremalumų manija užsikrėtusiam gerbėjui kainuoja 260 Lt. Iš Vilniaus prasidėjusi kovo 23 d. popietę, ši tūkstantį kilometrų nusidriekusi masyvi išvyka žada tapti neeiline pramoga. Kadangi susilaukta rekordinio susidomėjimo ir visi trys rezervuoti autobusai tapo užpildyti, organizatoriai naujus keliauninkus šiuo metu tik registruoja - jeigu norinčiųjų vykti per dvi savaites (iki kovo 13 d.) susirinks pakankamai, bus pakurta ir ketvirtoji "pragaro mašina".

Daugiau informacijos galima rasti kelionės svetainėje -
http://www.dangus.net/metalmania

Pilna "Metalmania 2007" sudėtis ir pasirodymų eilės tvarka:

Didžioji scena:
KORPIKLAANI (Fin)
DARZAMAT (Pl)
CRYSTAL ABYSS (Ru)
VITAL REMAINS (US)
ZYKLON (N)
JORN (N)
DESTRUCTION (D)
ENTOMBED (S)
BLAZE BAYLEY (UK)
SEPULTURA (Br)
MY DYING BRIDE (UK)
PARADISE LOST (UK)
TESTAMENT (US)

Mažoji scena:
WITCHKING (Pl)
SPHERE (Pl)
CARNAL (Pl)
CIRYAM (Pl)
DEIVOS (Pl)
HORRORSCOPE (Pl)
WU-HAE (Pl)
TYR (Dk)
ROOT (Cz)
FOREVER WILL BURN (RSA)
ANATA (S)
BENEDICTION (UK)

-----

Pasinaudodami proga, apie šių metų "Metalmania" ypatybes pakalbinome pagrindinį festivalio organizatorių, firmos Metal Mind vadovą, legendinę figūrą Lenkijos sunkiojo roko scenoje - Tomašą Dziubinskį. Interviu telefonu parengė Ugnius Liogė.

- Pernai mus nemažai stebino jubiliejinė "Metalmania", bet regis šiemet festivalio sudėtis dar gerokai solidesnė. Kaip jums pavyko pakviesti tiek žinomų vardų?

T.Dziubinski: Organizuodami "Metalmania" mes visad susiduriam su dviem esminiais dalykais - kokį turime biudžetą ir kokios grupės koncertuoja aplinkinėse šalyse. Kovas ir balandis nėra pats geriausias laikas gauti žymias grupes, nes dauguma kolektyvų į turus pajuda birželio ir liepos mėnesiais, kuomet Europoje pilna open air festivalių. Kita vertus, vasarą jau visai kita konkurencija tarp renginių, o "Metalmania" yra vienintelis tokio kalibro pavasarinis festivalis šioje Europos dalyje. Taigi, mus ne visuomet riboja vien piniginės galimybės. Pvz. jau ketveris metus bandome pakviesti ARCH ENEMY ir kiekvienąkart jie kur nors kitoje pasaulio vietoje. Arba OPETH - tikėjomės, kad jie galės atvykti, tačiau vadybininkas pasakė, kad grupei jau per daug koncertinių turnė, reikia laiko įrašyti naują albumą ir t.t. Mes pradedame tartis dėl grupių jau vasaros pabaigoje, tačiau agentai dažniausiai gali duoti garantijas tik daug vėliau, priklausomai nuo situacijos. Dar pernai lapkričio mėnesį padėtis atrodė prasta, nes turėjom patvirtinimą tik iš TESTAMENT. Ir jau vėliau galiausiai pasipylė žinios, kad kaip tik tokiu metu į Europą atvyksta SEPULTURA, gali groti PARADISE LOST, ENTOMBED ir kt. Man džiugu, kad festivalyje pamatysime MY DYING BRIDE - šią grupę irgi bandėme kviesti jau tris metus ir kaskart jų turai neįvykdavo, nes daugelis grupės narių dirba ir pan. O atskirai skraidinti tokias grupes vienam pasirodymui mums per brangu.

- Šiemet pastebimai pagerėjo festivalio reklamavimas ir informacija anglų kalba. Kokio susidomėjimo "Metalmania" sulaukia iš užsienio fanų?

T.Dziubinski: Mes visuomet galvojome festivalį padaryti labiau tarptautinį, kaip minėjau, šansų tam turime, nes šiuo metų laiku tai vienintelė metalinė fiesta Vidurio Europoje. Darbui su užsienio informacija ir reklama pasamdėme atskirą žmogų, tad daug kas pastebėjo, jog sklaida į užsienį geresnė. Nors aš dar neturiu visų duomenų iš bilietų platintojų Čekijoje, Slovakijoje ir kt., galiu pasakyti, kad susidomėjimas festivaliu tikrai didelis. Tam pasitarnauja ne tik įspūdingas grupių sąrašas, bet ir tai, kad "Metalmania" vyksta kasmet jai 21-us metus. Šiemet "Metalmania" nevyks Čekijoje, tad iš šios šalies laukiame daug žiūrovų, jiems netoli atvykti - pora valandų mašina ar autobusu. Čekijos organizatorius šiemet nusprendė festivalio nerengti, nes kaip tik į kovą buvo perkeltos atidėtos MANOWAR koncertų datos, o du dideli įvykiai šalia vienas kito ne visada gerai. Daug žmonių tikimės iš Slovakijos, Baltarusijos, Rusijos, bilietus užsisako ir vokiečiai, britai. Pastebėjau, kad ir jūs lietuviai šiemet atvyksite gausesniu būriu. Tai, žinoma, džiugina.

- Kiek publikos tikitės sulaukti?

T.Dziubinski: Manau žmonių bus pusantro-du kartus daugiau nei pernai, apie 8000 - 9000.

- Jeigu jau į festivalį išsirengė būriai čekų ir lietuvių, gal vertėtų praplėsti alaus prekybą? :) Beje, kokia ta istorija su alumi, juk anksčiau galima buvo maktelti Spodek'o viduje?

T.Dziubinski: Tai įstatymų klausimas. Bėda ta, kad Spodek arena priklauso sporto patalpų kategorijai ir alkoholio prekyba čia turi ypatingus apribojimus. Taip pat alus buvo parduodamas "už teritorijos", kai vyko didžiųjų grupių koncertai Šliansko stadijone ir pan. Tai gan kvailos direktyvos, bet tokia yra Lenkija. Žinoma, apmaudu, nes kituose kraštuose visame pasaulyje alaus bravorai yra pagrindiniai tokių renginių rėmėjai. Lenkijoje galima reklamuoti tik gamintojo prekinį ženklą, bet ne patį alkoholio produktą. Bet mes džiaugiamės, kad vis tiek randame išeitį ir nepaliekame "Metalmania" fanų be alaus...

- Pakviesti tiek žymių grupių, kiek matome "Metalmania 2007" tikriausiai velniškai brangu. Ar sulaukiate paramos iš sponsorių?

T.Dziubinski: Mūsų festivalis praktiškai be sponsorių, remiamės beveik vien pinigais, gaunamais iš parduotų bilietų. O tai visuomet daugiau mažiau rizikinga. Paprastai rėmėjai padengia 5-10 % "Metalmania" i šlaidų, kas, lyginant su Vakarų šalimis, yra labai nedaug, bet vis šis tas. Apskritai Lenkijoje sulaukti rėmėjų dėmesio yra itin problematiška. Dažniausiai renginius remia mobilaus ryšio bendrovės, bet jos renkasi tik masinius pačių populiariausių atlikėjų koncertus, tokius kaip būsimas RED HOT CHILLI PEPPERS šou ir pan.

- Per du dešimtmečius "Metalmania" scenose dar nėra pasirodžiusi nei viena lietuviška grupė, nors esam kaimynai. Kodėl taip nutiko ir kodėl ignoruojate mūsų sceną? :)

T.Dziubinski: Grupių atrankai mes privalome taikyti tam tikrus kriterijus. Šiemet grupes antrajai scenai turėjome išrinkti iš 500 paraiškas siuntusių pretendentų. Mums reikia nuolat rinktis tarp žinomų užsienio grupių ir naujų perspektyvių vietinių kolektyvų, kuriems svarbu suteikti šansą pasirodyti. Užsienio grupės, kurias kviečiame, turi kažką reikšti lenkų metalo fanams, dažniausiai esame priversti atsisakyti grupių, kurios čia nežinomos, už kurių nestovi įrašų firmos ir platintojai. Be to, su antrąja scena kasmet įvyksta netikėtumų, nuo tų laikų, kai "Metalmania" prasidėjo, viskas pasikeitė. Aš niekad nesitikėjau, kad pernai didelį norą čia sugroti parodys BELPHEGOR. Ir dar didesnė nuostaba buvo šiemet, kai pasisiūlė legendiniai BENEDICTION. Taigi, lietuvių grupių klausimas tegul lieka atviras, gal būt ateinančiais metais pabandysime jį išspręsti kartu su jumis.

- Kaip organizatorius tikriausiai būnate tas, kuris mato mažiausiai festivalio grupių pasirodymų? Kokią grupę labiausiai norite pamatyti šiemet?

T.Dziubinski: Kaip promouteriui man labai pasisekė, nes visus festivalio pasirodymus filmuojame :) Žinoma, "Metalmania" metu man pavyksta pamatyti tik menkus fragmentus, tiesiog nėra tam laiko ir neįmanoma fiziškai, ypač kai išvakarėse dar būni festivalyje Čekijoje. Bet tokia organizatoriaus dalia. Šiemet, žinoma, stengsiuos pažiūrėti TESTAMENT pasirodymą, kuriuos paskutinįkart mūsų kraštuose matėme prieš dešimtmetį. Visuomet geri būna SEPULTURA šou. Bus įdomu pamatyti ir žymaus IRON MAIDEN muzikanto grupę BLAZE. Taip pat Jorn Lande, kurio albumai pelno pačias didžiausias pagyras. Man visuomet įdomu palyginti, kaip grupė skamba albumuose ir gyvuose koncertuose.

- Kokie Metal Mind koncertiniai planai po "Metalmania 2007"?

T.Dziubinski: Visus roko muzikos fanus iš Lietuvos jau dabar galime pakviesti į kelis didelius koncertus - birželio mėnesį du pasirodymus Lenkijoje surengs legendinių BLACK SABBATH muzikantų grupė HEAVEN AND HELL, o liepos 5 d. Katovicų "Spodeke" surengsime KORN pasirodymą.

 

dangus : info

:::