Kaunas skendės niūrose MIGLOSE 2006

Nedidelis eksperimentinis "Miglų" festivalis idėjų lygmenyje gyvuoja jau seniai. Šiek tiek užtruko, kol idėja tapo kūnu. MIGLOSE - tai tamsiosios ir sunkiosios subkultūros festivalis, rengiamas metalo muzikos klubo Giljotina.

"Mūsų subkultūros alfa, vienijantis elementas ir pagrindinis, tačiau tikrai ne vienintelis, išraiškos būdas yra muzika. Tamsioji sunkioji muzika, įvairūs jos stiliai ir srovės gauna impulsų iš įvairiausių šaltinių, kuriuos perrašo muzikine kalba, stoja į opoziciją ar propaguoja juos. Tai gali būti dideli pasauliniai įvykiai: karas ar maras. Tai tradicija, istorija, mitas. Religija, magija, okultizmas, ezoterika. Gotikinė literatūra. Siaubo kinas. Lygiai taip ir tamsioji/sunkioji muzika esti įkvėpimo šaltiniu literatūrai, dailei, kitai muzikai," - dėsto organizatoriai.

Kamerinėse 2006-ųjų "Miglose" bus aprėpta tik nedidelė dalis tamsiosios estetikos kūrinių repertuaro, kuriamo čia ir dabar bei kurto prieš beveik ištisą amžių.

Dailė
Dailės skiltyje – vilnietis Justas Vėbra ir jo grafika - "JIE".
"Kūryboje man svarbios egzistencinės žmogaus, žmogiškumo temos, tai, kas žmogų daro žmogumi. Moralinio reliatyvumo problema. Taip pat individualūs apmąstymai, asmens išgyvenimai, vidinis pasaulis , pasąmonės gelmės, tamsioji, dažnai nesuvokta pusė, besireiškianti įvairiais pavidalais ir formomis,"
- teigia autorius. Justas Vėbra baigė M.K. Čiurlionio menų gimnaziją, grafinio dizaino trumpai mokėsi Vilniaus dizaino kolegijoje, įstojo į Vilniaus Dailės Akademiją, grafikos specialybę. Čia pasirinko estampo specializaciją. Šiuo metu Justas – Vilniaus dailės akademijos magistratūros studijų estampo specializacijos antrakursis.

Kinas
Jūsų dėmesiui - vokiečių ekspresionistas, vienas didžiausių dvidešimto amžiaus pradžios tamsiojo kino kūrėjų Friederich Wilhelm Murnau ir du jo nebyliojo kino košmarai - "Nosferatu, Eine Symphonie Des Grauens", sukurtas 1922 metais, ir 1926-ųjų grožis "Faust".

Murnau "Nosferatu" - turbūt pati siaubingiausia Bramo Stokerio personažo grafo Drakulos ekranizacija. Čia vampyras dar netapęs rafinuotu vėlesnių metų džentelmenu, jis vienišas, pūvantis gyvis, turintis galią kontroliuoti liguistai keistą pagrindinio personažo šefą, silpnas, nes neatsispiria kraujo alkiui ir dailiai moteriai. Visą istoriją jums papasakos pats Murnau grafo Orlocko pilyje ir slegiančiuose gamtovaizdžiuose, erdvėse, kuriose susipina sapnas ir tikrovė.

"Faust" laikomas F.W. Murnau vokiškojo kūrybos laikotarpio šedevru. Jame režisierius pasiekia didžiausios vaizdo ekspresijos ir įtampos. Filmas įtaigus net ir šiandien, po aštuoniasdešimties metų nuo jo gimimo: slegianti Margaritos kančia, miestą apglėbę demono sparnai, karingas švytintis arkangelas, viskas patraukia ir sukausto iki paskutinių akimirkų. Filmas pastatytas pagal įspūdingąjį Goethes to paties vardo kūrinį. Ypatingą garso takelį filmui paruošė Damian.

Muzika
Ilgą laiką nevykdęs koncertinės veiklos, klubas Giljotina pagaliau vėl kviečia metalo muzikos klausytojus į tradiciškai griežtą koncertą, kuriame išgirsite - NYCTICORAX (Latvija), OSSASTORIUM, DAR, CREEPTOR, ENDARKENMENT. Taip pat festivalio programoje - naujų narių priėmimas.

:: Festivalio MIGLOSE tvarkaraštis ::

2006 01 16 – 2006 01 28
Justas Vėbra. Grafika. "Jie".
EGLĖS galerija (Raguvos 9). Įėjimas laisvas.

2006 01 18
Siaubo kinas. "Nosferatu". Vaizdas: Murnau.
Baras B.O. (Muitinės 9). Įėjimas laisvas.

2006 01 21
Koncertas MIGLOSE. Nycticorax (Lv), Ossastorium, DAR, Creeptor, Endarkenment.
Baras Orleanas. 19.00. 10.00 LTL.

2006 01 25
Siaubo kinas. "Faust". Vaizdas: Murnau. Garsas: Damian.
Baras B.O. (Muitinės 9). Įėjimas laisvas.

2006 01 28::
MIGLOS išsiskirsto.

Daugiau informacijos: www.giljotina.lt