siela video the crow

XESS prezentuos ilgai styguotą psichoholinių
išperų albumą

Gruodžio 10 dieną Kauno klube Los Patrankos įvyks vietinių industrializuotų goth metal monstrų XESS albumo "Psychoholic Bastard Crew", išleisto digipack CD formatu, pristatymas. Tai pirmasis "ilgai grojantis" grupės leidinys po debiutinio "In Cyber Lust" mini CD, išleisto 2002 metais. Kartu su XESS šiame koncerte pasirodys vietiniai electro goth rokeriai MENO JUODOJI SESUO, melodingo tamsaus romantic metal projektas DREAMLAND POETRY, vilniečiai atmospheric doom metal veteranai SHADOWDANCES ir svečiai iš Estijos SEX MACHINE, grojantys industrial metal.

Šiame koncerte bus sprendžiamas ir amžinai kliūvantis nepilnamečių klausimas. Kadangi pagal klubo įstatus asmenys, neturintys 18 metų, jame nepageidaujami nuo 21.00 val., koncertas bus pradėtas 17.00 val. ir truks iki minėtos 21.00 val. Norintiems dalyvauti tik koncerte ir nepilnamečiams, bilietas kainuos 17 Lt. 21.00 val. visi turintys bilietus už 17 Lt bus paprašyti palikti klubą ir toliau vakarą tęs tamsios muzikos discotheque su Mančesteriu, SEX MACHINE ir XESS chebromis. Norintys dalyvauti pilnoje vakaro programoje, turės įsigyti bilietą už 20 Lt. Todėl visi lankytojai prašomi nepamiršt asmens dokumentų!

Albumo atsiradimo istoriją nuosekliai pristatė grupės frontmenas Bėska:

"Psychoholic Bastard Crew" įrašas buvo pradėtas planuoti dar 2003-iųjų viduryje, kuomet Henrikas "Haris" Zaksas pasiūlė pabandyti ką nors įrašyti jo uošvio Tamašausko studijoje. Reikalas subrendo 2004 rugpjūčio pabaigoje. Tuomet XESS atbogino grupių MOUNTAINSIDE ir K.A.N.G. gitarinius kūbus ir, pasitelkę Sauliaus iš OSSASTORIUM distortion'ą, per dvi dienas įrašė 14 kūrinių gitarų partijos. Viskas įšalo iki 2005-ųjų pradžios, kuomet Mindaugas Budnikas, vadovaujantis Migraine Studio, apsiėmė tęsti įrašą ir jo tvarkymą.

Sausį buvo įrašyti Lauryno Bėskos ir Rasos (tuo metu jau kuris laikas nedalyvavusios XESS veikloje) vokalai, o vasarį ir Živilės klavišinių partijos (ji tuo metu jau irgi buvo nusprendusi palikti grupę). Tą patį mėnesį Ophys studijoj, vadovaujant NAHASH lyderiui Vytautui Stankui, Bėska įrašė bosinės gitaros linijas.

Bėgant mėnesiams paaiškėjo, kad pirminis gitarų įrašas netinkamas, todėl Darius 'Shatras' ir Bėska keliais etapais perrašė jas iš naujo Migraine studijoje, naudodami kompiuterinius gitarų efektus. Saksafonistas Arūnas „Arlequin“ sutiko sugroti solo keliuose kūriniuose. Taip pat buvo nuspręsta išmesti keletą moraliai atgyvenusių kūrinių, o vietoje jų pridėtas instrumentalas "In Memoriam", skirtas tragiškai žuvusiam SAPROPHYTES gitaristui Genadijui Savickiui.

Taigi, vasaros gale albumas "Psychoholic Bastard Crew" buvo pabaigtas suvedinėti. Jį sudaro 13 kūrinių: 8 XESS kūrybos, 4 originaliai atliktos klasikinių tamsaus roko kaver versijos ir 1 remiksas, kurį padarė MANO JUODOJI SESUO. Lapkričio vidury M.Budnikas nusprendė naujai pervesti (masteringuoti) albumą ir šis įgavo tobulesnį skambesį (šis faktas liko nepaminėtas albumo viršelyje, kuris jau buvo pradėtas spausdinti).

Visas albumo parengimas užtruko daugiau kaip metus. Per tą laiką stipriai pasikeitė XESS sudėtis - kaip minėta iš grupės pasitraukė Živilė su Rasa, o prisijungė bosistas Alenas 'Blakulla'. Rugsėjo gale į Angliją išvyko Tadas, kurio vietą užėmė talentingas gitaristas Giedrius 'Jumbo' iš LINFENG. + Nuo rugsėjo koncertuose XESS pasirodo su dviem žaviomis šokėjomis Joga ir Agne. Pati grupės muzika nuo šokinio cyber metalo labiau ėmė artėti prie sunkesnio ir gyvesnio gothic metal. Dainos, įtrauktos į "Psychoholic bastard Crew", pradėtos kurti dar 2002-ųjų pabaigoje, o "Pervert Messiah" net iš "In Cyber Lust" laikų, todėl albumą sudarantys kūriniai ganėtinai skiriasi nuo dabartinės XESS koncepcijos.

Plačiau apie grupes ir koncertą netrukus interneto svetainėje -
http://www.xesspristatymas.ten.lt


Xess informacija

 

.