Audra Lietuvos pajūryje

nuotraukos ir tekstas:
Donatas Bielkauskas, Klaipėda


Pirmąjį savaitgalį po Naujųjų metų pajūrio regione pakilo smarki audra. Iš įvykių epicentro praneša Dangaus korespondentas nepaprastosiosm situacijoms -Donis :)

"Sausio 8 d. per vakarines TV žinias sužinojau kad naktį apie 2 val. bus vėtra prilygstanti 1999 metais siautėjusiam "Anatolijui". Žinoma, norėjau mauti tiesiai prie jūros, bet Daiva atkalbėjo. Sutarėm kad ryte atsikėlę iškart važiuosim prie molo. Visą dieną plėšęsis vėjas vakare sustiprėjo ir apie vidurnaktį įsisiautėjo kaip reikalas. Teko net keletą kartų nubusti ir vėpsoti pro langą: tai medis kieme nulūžo, tai skardos nuo stogo šalia prabangių mašinų krito. Žodžiu triukšmelio būta.

Nors ryte važiuojant prie jūros ir nesimatė tokių vėtros padarinių kaip 1999 m. po „Anatolijaus“ (ttuomet buvo Danės apsemtas senamiestis, kurkas daugiau nuverstų medžių ir skraidančių šiukšlių, plytų ir čerpių ant grindinio, - vienžo chaosas mieste buvo daug didesnis), tačiau jūra buvo tikrai puiki. Atvažiavus į vietą kaip ir tikėjomės pamatėm daugybę smalsuolių: bobutės, senukai, tėveliai su vaikučiais ir šuniukais. Vos ne kas antras turėjo kamerą ar fotiką.

Nors fotografuoti nebuvo lengva lengva dėl vėjo gūsių nešamo smėlio ir bangų purslų, tačiau žmogelių tai negasdino ir visi entuziazmo apimti bandė įsiamžinti siautėjančią vėtrą. Buvo smagu, tad į beprotiškai žavų jūros šėlsmą vėpsojom gal pusvalandį. Įspūdingiausiai atrodė į molą dūžtančios bangos."
smalsuolių prie molo netrūko ;)