ROMOWE RIKOITO - Undēina
naujas Prūsijos dark folk legendos albumas išleistas Danguje

..................... albumo pristatymas .....................

Prūsiškojo neofolk grupės Romowe Rikoito naujas albumas "Undēina" - tai magiška kelionė į šiuolaikinį Vakarų baltų pasaulį - aistiškąjį archipelagą, kuris nematomas paviršiuje, bet gyvena ir alsuoja dabarties tikrovėje. Tai dvasinė ekspedicija, prasidedanti legendiniame Sembos pusiasalyje, krivių takais vingiuojanti per senojo tikėjimo šventvietes ir sostines, lydima giliausių archetipinių Kauko misterijų, skalaujama upių ir marių, supama grįžtančio laiko smilčių ir žvaigždynų amžinybės.

Dvylika albumo kūrinių žymi asmenines patirtis vietovėse, menančiose žymiausius XVI a. prūsų istorijos žynius - Waltīną Suplītą ir Merūną. Jų atminties ženklus ir paslaptis plukdanti "Undēina" srūva per chtoninius Aīstos žemėlapius nuo Klaipėdos, Juodkrantės ir Kretingos iki Karaliaučiaus, Gdansko, Allenšteino, Romintos ir Varėnos... Visi albume skambantys garsai autentiškai patirti ir surinkti keliaujant miškuose, paupiuose, alkuose, apleistuose fortuose.

Ketvirtasis Romowe Rikoito albumas labiau daugiasluoksnis, nei ankstesnieji. Pirmoji jo dalis daugiau ritualinė, aidinti etniniais atgarsiais, - antroji labiau persmelkta dark folk estetika. Albumo muzika įrašyta akustiniais instrumentais - gitaromis, smuikais, pianinu, perkusija, kanklėmis, švilpynėmis ir kitais.

Daugumoje "Undēina" kūrinių skamba (ne)pamiršta ir atgimusi prūsų kalba, - kartu su melancholijos bangomis jos skambesys atgaivina unikaliai stiprų baltišką patyrimą, kuriam nusakyti ir pajusti vien mokslinių dėmenų neužtektų.

Romowe Rikoito įkūrėjas Niktorius albumą "Undēina" įrašė kartu su bendražygiu Āulaukiu ir keletu kviestinių muzikantų 2010-2012 metais. Pernai metais kūriniai išbaigti, jų skambesys nupoliruotas Donio mobilioje etninės muzikos studijoje.

2014 m. kovo 26 d. CD išleistas leidykloje Dangus. 74 min. trukmės kompaktinė plokštelė peteikiama originalaus kirtimo digipack pavidalu, su išraiškinga grafika, bei 28 psl. bukletu, kuriame gausu mitologinių prūsų simbolių, retų nuotraukų, pateikiami kūrinių tekstai ir jų vertimai į anglų kalbą. Planuojama šį albumą taip pat išleisti dviguba viniline plokštele.


Pasiklausyti dainų ir išvysti "Undēina" slaptavietes galite grupės
svetainėje - bet ši kelionė paprasta nebus...
http://romowe.twanksta.org/

CD kaina 30 Lt, -
Leidybinė informacija ir užsakymai:
http://www.dangus.net/releases/albumai/043_RomoweRikoito.htm

Muzika ir vizijos:

01. Bewangiskas pintegas pagaūsenis
02. Rantawa /youtube
03. Swentagrēiwa /youtube
04. Kunnegsgarbs
05. Twānksta town /youtube
06. Āustrawīdja
07. Merūnas dwars
08. Merūnas meddjan
09. Skaītan /youtube
10. Dēinawas deināina
11. Undēinas dajā
12. Bewangiskas pintegas wangā

Albumo trukmė 74 min.

 


dangus [c] 2014