DANGUI : XX : DVIDEŠIMT !!!

Šie metai nepriklausomai muzikos leidyklai "Dangus" ypatingi tuo, jog gruodžio mėnesį sukanka lygiai 20 metų nuo jos gyvavimo pradžios. Nori nenori tenka susivokti, kad praėjo jau du dešitmtmečiai nuo pirmųjų idėjų, atšviestų fenzinų, kasečių, gausybės ilgų, ranka rašytų laiškų ir gūdaus underground'o dvasia dvelkiančių koncertų... Tokia jubiliejine proga norisi darsyk susitikti su "Dangaus" leistos muzikos autoriais, klausytojais, pagalbininkais, scenų dalyviais - išvysti visus Jus ir pasidalinti smagiais prisiminimais, entuziazmu ir širdžių šiluma. Pamanėme, kad verta ne tik pasikapstyti dulkėtuose archyvuose, nuotraukų albumuose ar magnetinių juostelių dėžėse, bet ir surengti ypatingą Dvidešimtmečio muzikos vyksmą.

Dvidešimt metų veiklos - pagalvojus - gal nėra labai daug, bet būta tiek įvairių leidinių ir įvykių, kad juos visus aprėpti sunku. Proga iš tiesų ypatinga ir besistengtume, negalime jos praleisti kukliai, tyliai ir nieko nedarydami. Tai proga mums patiems pažvelgti į retrospektyvą ir pasidžiaugti, kiek daug visko įvyko, kiek muzikinių atradimų patyrėme, ir kiek puikių bendražygių, bičiulių, talentų per visą šį laiką mus supo. Su jais šiandien ir kviečiame dar vienam puikiam vakarui – leidyklos gimtadieniui.

 

1993 : 2013
DANGUS vs. Nebūtis 2:0

2013.12.13 - PENKTADIENĮ!!!
klube PROPAGANDA - V.M.Putino g. 5

Gyvai:
DONIS • NULIS:S:S:S • PIEVOS • SIELA
SKYLĖ • UGNIAVIJAS • VILKDUJA

Ypatingieji svečiai: ALLERSEELEN (Austrija)
Svaigi naktis su DJs Smetona.

Dangaus vartai atkeliami nuo 19.00 val.
Koncertų pradžia 20.00 val.
Bilietai prie įėjimo. Kaina 36 Lt.
Su MJR apyranke (nešiojama) 20 Lt.


Jubiliejaus šventei atgaivinsime klubą "Propaganda" Vilniuje, ant Tauro kalno, vietoje kuri mena daugybę pastarųjų metų alternatyvos įvykių. Čia "Dangų" savo naujomis dainomis sveikins folkroko kolektyvas PIEVOS, gotikinės scenos veteranai SIELA, psichodelinio meno kopinėtojai VILKDUJA, vyrų folkloro grupė UGNIAVIJAS. Žymus šalies ansamblis SKYLĖ pasirodys vyriška sudėtimi, nudžiugindamas kūriniais iš "Dangaus" perleisto albumo "Lukiškių pieva" bei ugningomis "Brolių" dainomis. Rokui Radzevičiui ir jo grupei pritars specialiai jubiliejaus progai suburtas choras, mobilizavęs festivalio "Mėnuo Juodaragis" organizatorius ir pagalbininkus.

Proginius pasirodymus surengs ir mūsų bendražygiai nuo pirmųjų dienų - DONIS su programa "Baltos juodos klajos" (iš 2001 m. išleisto CD, kuris tapo naujo leidybinio "Dangaus" etapo pradžia), bei Girnų Giesmių malūnininkas Laurynas Jukonis, sukakties vakarui sukūręs eksperimentinės elektronikos projektą NULIS:S:S:S, - jo pavadinimas yra akivaizdi nuoroda į ankstyvuosius post-industrial kūrybos metus bei albumą "S:S:S:S". Savo sveikinimo tostą dvidešitmetyje žada įgarsinti ir elektroninio pogrindžio rezidentas McKaras.


Ypatingu jubiliejinio "Dangaus" vakaro akcentu taps Austrijos post-industrial muzikos fenomeno ALLERSEELEN pasirodymas. Prieš 25 metus šį savito skambesio projektą sukūrė žymi neofolk scenos figūra Gerhard Hallstadt - muzikantas, rašytojas ir senųjų Europos kultūrų tyrinėtojas. Nuo snieguotų Aplių kalnų atkeliaujanti siurrealistinė ir mitologinių atspindžių kupina ALLERSEELEN kūryba unikaliai jungia melancholišką elektroniką ir tradicinio folkloro elementus, military pop stilistiką ir eksperimentus. Įdomu tai, kad visa tai Gerhard Hallstadt sulieja nenaudodamas kompiuterio.

Grupės diskografijoje 15 pilnų albumų, daugiausia kompaktinės ir dvigubos vinilinės plokštelės, tarp kurių tokie žymūs darbai, kaip "Stirb und Werde", "Abenteurlisches Herz", "Flamme", "Venezia", o šiemet dar iki Naujųjų metų turėtų pasirodyti naujausias "Terra Incognita".

"Dangus" ilgą laiką bendradarbiauja su Gerhard Hallstadt ir jo įkurta muzikos leidykla "Ahnstern" dėl panašios veiklos ir ideologinės krypties. ALLERSEELEN prieš tai Lietuvoje koncertavo du kartus - 2004 ir 2007 metais festivalyje "Mėnuo Juodaragis", kur žiūrovams įsiminė dinamiškas ir charizmatiškas grupės šou scenoje. Ilgai lauktame pirmąjame pasirodyme Vilniuje ALLERSEELEN lyderį išvysime su dviem tėvynainėmis austrėmis - boso gitariste Noreia ir būgnininke Christien - šia nusistovėjusia sudėtimi pastaraisiais metai grupė aktyviai koncertuoja įvairiose šalyse, ypač Rytų Europoje.

... žinoma, tai dar ne viskas


Dviem X pažymėto "Dangaus" vakaro programoje taip pat laukiama filmo apie šių metų festivalį "Mėnuo Juodaragis" premjera. Klubui "Propaganda" rengėjai stengsis suteikti ypatingą atmosferą, dvelkiančią istoriniais pogrindžio prisiminimais ir šventine šiluma. Klausytojai turės progą įsigyti naujų ir retų leidyklos "Dangus" leidinių, paskanauti Dundulio aludarių meistrystės. O visų, kam ši naktis neatrodys pati tinkamiausia miegoti, tykos neišvengiama DJs Smetona smogikų retrokaruselė iki kol Vilniaus dangų nuskaidrins Aušra, beigi kiti svaigūs smagumai, netikėtumai, apsikabinimai. P a s i š v ę s k i m e !

-----
Žemei nusilenk. Dangui nusišypsok.


Didesnis netikėtumo faktorius ir greitesnė informacija:
Dangui :XX : Dvidešimt - facebook
Dangaus leidykla - facebook


dangus [c] 2013