"Auszra 16" pradžia 20.00 val., durys atveriamos nuo 19.00 val.
Simbolinė bilieto kaina - 10 Lt.

Leidykla "Dangus" renginį organizuoja iš lėšų, surinktų už piliečių skirtus 2% paramos. Renginiui pasirinktas vardas "Auszra" atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

Prisidėti prie renginio galite paskirdami 2% metinio pajamų mokesčio leidyklai Dangus (VŠĮ "Baltijos griaustinis"), taip pat įsigydami renginio plakatus ir suvenyrus.

Klubas NEW YORK
--------------------
Renginio garsas - Nepriklausomi Garso Režisieriai
Renginio rėmėjas - Dundulio alus


"Auszra 16" - folkroko gaivalas
Nepriklausomybės dienai

DANGUS KVIEČIA: 2012 vasario 16 d. į proginį koncertą "Auszra 16", skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 94-iosioms metinėms. Ta proga sostinės klube "New York" (Kalvarijų g. 85) šventiniais pasirodymais patriotiškai nusiteikusių piliečių širdis drebins žymūs ir garbingi folkloro bei roko muzikos kolektyvai - SKYLĖ, ATALYJA, GYVATA ir UGNIAVIJAS. Šis tradiciškai netradicinis renginys šiemet vyks jau devintąjį kartą.

Kaskart "Auszra 16" stengiamės surengti vis kitokį ir vis kitoje Vilniaus vietoje. Šiemet norėtume akcentuoti šventišką, nekasdienę Vasario 16-osios datos svarbą, todėl į sceną kviečiame kolektyvus su galingu tautinės muzikos ir roko energijos užtaisu. Tuo pačiu klubas vienai dienai atgaus senąjį kino teatro "Tėvynė" pavadinimą, kuris šiai progai labai tinkamas.

Manome, kad iš jaunų kūrybingų žmonių ir pilietiškų iniciatyvų kylantis Vasario 16-osios minėjimas yra ne mažiau svarbus, nei valstybiniai paradai. Šį šventė ne tik primena istoriją, bet įprasmina pačią Nepriklausomybės ir tautos Laisvės idėją. Ir ko gero niekas šios idėjos negaivina labiau, nei pilietiškas nuoširdumas ir šventinė nuotaika draugų, bendraminčių rate!

20.00 val. vakaras prasidės "Tautiška giesme" ir kolektyvo UGNIAVIJAS pasirodymu. Ši, bene ryškiausia Lietuvos vyriško folkloro grupė atlieka senąsias dainas podraug su tarpukario ir Lietuvos partizanų folkloru, pritariant griausmingiems būgnams ir liaudies instrumentams. www.ugniavijas.lt

Žiūrovai išvys ir seniausiai gyvuojančią lietuviško folkroko grupę ATALYJA, kuri pasirodys su etnomuzikologu Ryčiu Ambrazevičiumi. Kolektyvas atliks geriausių savo kūrinių programą, tarp jų bus gausu mitoliginių ir karinių motyvų. Pirmąkart nuskambės ir naujas ATALYJA kūrinys, sukurtas vienintelės išlikusios lietuvių mitologinės dainos pagrindu. www.atalyja.com

Kiti renginio dalyviai - grupė GYVATA - atvyks iš Klaipėdos. Tai neseniai muzikuoti pradėjęs ir labai energingas tautininių pažiūrų jaunimo kolektyvas, kuriam vadovauja žinomas post-folkloro muzikantas ir kompozitorius Donatas Bielkauskas (grupė DONIS). Svajingas, skaidria pajūrio melancholija dvelkiančias folkloro dainas GYVATA atlieka savaip interpretuodami, dažnai įliedami ir sunkesnių roko akordų. Augantis klausytojų dėmesys skatina vis aktyvesnę grupės veiklą - jau įrašytas ir šiemet pasirodys debiutinis CD albumas bei vaizdo klipas, tad galima teigti, jog Lietuvos šiuolaikinio folkloro scena praturtėja dar vienu kolektyvu. www.facebook.com/Gyvata

Pagrindiniu šventinio koncerto akcentu taps garsiosios grupės SKYLĖ pasirodymas su tvirta vyriška nata. Kol dainininkė Aistė Smilgevičiūtė motinystės atostogose rūpinasi naująja šeimos atžala, grupės įkūrėjas Rokas Radzevičius Vasario 16-osios koncertui sukvietė ryžtingas vyrų pajėgas. Vakaro metu publiką nustebins vyriškai skambantys tiek folkloro, tiek rezitencinės tematikos įkvėpti kūriniai iš albumo "Broliai", atspindintys kovojančio, nesitaikstančio, nuoširdžiai Tėvynę mylinčio žmogaus dvasią. www.skyle.lt

Reikia pridurti, kad ir toliau laikomės nuostatos, kad NEPRIKLAUSOMYBĖ NETURI KAINOS, tačiau šiemet įėjimas simboliškai mokamas, nes pernai sulaukėme dėl to nemažai pageidavimų, be to didesniam renginiui yra elementarūs tvarkos reikalavimai.

Pasiryžusieji švęsti dar ilgiau, nuo vidurnakčio laukiami populiariame Vilniaus bare "Alaus namai" - į retro šokių sūkurį su Atgimimo laikų šlageriais įsisukti pakvies neformalus diskasukių kolektyvas DJs Smetona.

 
 

AUSZRA 16 archyvas - 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004

 
 

[c] Dangus 2012

 

 

.