...

Nepriklausomybės dieną sostinėje
DONIS pristatys naują albumą "Bite lingo"

Vasario 16 dieną leidykla Dangus kviečia į Nepriklausomybės dienai skirtą kasmetinį pobūvį AUSZRA 16 Vilniuje. Šiemet muzikinis Signatarų dvasių seansas vyks ant Tauro kalno, klubo "Mulen Ružas" restorano salėje. Vakaras bus dvigubai proginis - jo metu savo naują post-folklorinį albumą "Bite lingo" pristatys žinomas Lietuvos scenos projektas DONIS. Taip pat savo originalius kūrinius atliks eksperimentinės elektroninės muzikos autoriai GIRNŲ GIESMĖS, DRAMA ir DRIEZHAS. Pobūvyje taip pat skambės įvairių laikotarpių lietuvių muzika.

Klaipėdiečio muzikanto Donato Bielkausko grupės DONIS albumas "Bite lingo" išleistas sausio pabaigoje. Tai vienas talentingiausių ir įdomiausių projektų visoje baltiško post-folkloro muzikoje. Penktasis jauno kompozitoriaus darbas išsiskiria subtilia archainių giesmių ir savitos šiuolaikinės muzikos derme. Albumo kūrinius įdainavo profesionali vokalistė Rasa Serra, kurios tyras ir sodrus balsas teikia karinio folkloro dainoms nepaprastą grožį. Kaip ir ankstesniuose albumuose, Donio kūryba įgauna apeiginei muzikai artimą pojūtį.

CD "Bite lingo" jau pristatytas koncertais Klaipėdoje ir Kaune, o Vilniuje tai padaryti nutarta per tradicinį Vasario 16-osios vakarą, kuris rengiamas trečią sykį. Kartu su projekto autoriumi Donatu ir vokaliste Rasa, albumo kūrinius atliks gitaristas Jevgenij Sege. Savo muzikines programas sostinės keistuomenei pristatys ir Donio bendražygiai - ambient/industrial muzikos projektas GIRNŲ GIESMĖS, experimental kompozicijomis kaustanti McKaro DRAMA bei kreivos elektronikos ir video meno tandemas - DRIEZHAS su ITI. Su kitokios, senos estradinės ir legendinės alternatyvios muzikos kolekcija gerą laiką tęs DJs Smetona. Beje, tai visai ne didžėjus, o kelių scenos dalyvių spontaniškas kultinių lietuviškų gabalų popuri, - nuo ankstyvojo pankroko ir new wave iki estrados ir šiuolaikinės muzikos.

Esame įsitikinę, kad vakaro metu netrūks progų ir nuotaikos išgerti šiek tiek alaus savitai dekadentiškoje "Mulen Ružo" aplinkoje. Taip pat bus puiku, jei apsilankantieji pasirūpins šventiniais, 1918-iesiems artimos aprangos akcentais. Jūsų paslaugoms kamerinė aplinka, baras, rūbinė. Pristatymo proga digipack CD formatu išleistą "Bite lingo" bus galima įsigyti už mažesnę, 25 Lt kainą. Įėjimo išlaidos - 16 Lt.

Taigi, tuos kas norėtų Vasario 16 d. pabūti su gera stipria muzika, kviečiame ketvirtadienį ant Tauro kalno. Tikimės bus jauku ir tikra.

Projekto DONIS puslapis: www.donis.lt
Albumas "Bite lingo": www.dangus.net/news/nauja445.htm

AUSZRA 16 - 2005
AUSZRA 16 - 2004 - Akiwarai - 4:44