Dangus perleido grupę SKYLĖ išgarsinusį albumą
"Lukiškių pieva"

Praėjus dvylikai kūrybingų metų grupė SKYLĖ dovanoja gerbėjams jausmingą kelionę laiku – leidykloje Dangus CD formatu išleistas grupę išgarsinęs albumas “Lukiškių pieva”. Šiame įraše skambantis poetiškas rokas, reggae ir folk ritmai, bei originalios dainos nuspalvino Lietuvos muzikinę sceną naujomis spalvomis - 1996 metais įrašyta “Lukiškių pieva” tapo savotiškai kultiniu albumu tarp meniško to meto jaunimo ir studentijos. Klausytojai naujai perleistame albume ras 13 nuotaikingų kūrinių, kurie CD pavidalu publikuojami pirmą kartą.

Pasak SKYLĖS įkūrėjo, muzikos ir tekstų autoriaus Roko Radzevičiaus, tai brandžiausias darbas iš “pirmojo grupės etapo”, trukusio penkeris metus nuo kolektyvo pradžios 1991-aisiais. Daugelis albumo dainų neprarado savo aktualumo ir šiandien, grupės koncertuose jų nuolat reikalauja gerbėjai ir ypač gerbėjos.

“Lukiškių pieva” klausytojams atveria labiau vyrišką kolektyvo energiją, mat beveik visus albumo kūrinius įdainavo pats Rokas, o žymioji dainininkė Aistė Smilgevičiūtė tuomet debiutavo tarp kviestinių SKYLĖS muzikantų. “Tuomet buvome dar nevedę, abu studijavome, o mūsų meilę kūrė ir vienijo muzika, - prisimena Rokas Radzevičius. - Manau tas jaunas medaus laikmetis atsispindi ir “Lukiškių pievos” dainose.”

Pagrindiniu albumo kūriniu Rokas Radzevičius įvardija titulinę dainą “Lukiškių pieva”, kurią grupė iki šiol dažnai groja koncertuose. “Ši daina ir visas albumas susiję su Lukiškių aikšte, šalia kurios ilgus metus gyvenau, - sako muzikantas. - Menininkui tai buvo labai keista erdvė, iš vienos pusės kalėjimas, iš kitos - buvusi Lenino aikštė, daugybė varnų, ne kartą per buto langus mačiau maištaujančius kalinius... Pati daina tapo savotiška SKYLĖS vizitine kortele, mūsų filosofine pozicija. Ji, kaip ir visos albumo dainos, labai asmeniška, kupina metafizinės patirties ir atėjusi iš tikro gyvenimo.”

Albume skamba SKYLĖS gerbėjams gerai žinomos dainos, tokios kaip “Kazokai”, lyriškasis “Liūdesys”, patrakusiai linksmi “Ubagai”, spalvingoji “Jamaika”, “Sieliai”, “Meilės pavėsyje”, “Žiogas”, “10 000 nuogų mėnulių” ir kitos. Leidėjus maloniai nustebino prieš 12 metų darytų įrašų kokybė, tad naujame leidime pasistengta išlaikyti albumo autentiškumą, kūrinių skambesys keistas nedaug.

“Lukiškių pieva” buvo tarsi duoklė hipių judėjimui, kuris tuomet jau buvo miręs. Šis albumas vainikavo tą neįpareigojantį laikmetį, kai SKYLĖ gyvavo tarsi kiemo draugų būrys, jo dainos išplaukė iš bendro gyvenimo, bendravimo, arbatos gėrimo ir nuotykių. - prisimena Rokas Radzevičius. - Vėliau prasidėjo mūsų teatro projektai, pagrindine dainininke tapo Aistė, daug kas keitėsi. Bet “Lukiškių pievą” iki šiol lydi gražūs atsiminimai ir nostalgiški išgyvenimai, kuriais norime pasidalinti su ištikimais gerbėjais.”

Albumas perleistas spalvingu 4 dalių digipack CD formatu, su Anapilin iškeliavusio dailininko Vytauto Pakalnio piešiniais. Kompaktinę plokštelę gerbėjai jau turėjo progą įsigyti grupės baigiamųjų "Povandeninių kronikų" turo koncertų metu Vilniuje ir Kaune, kur SKYLĖ ir Aistė Smilgevičiūtė pasirodė su Kameriniu orkestru. Netrukus šis leidinys užkariaus muzikos parduotuvių virtinas.

dangus : info

::::